Expedice Broumovy '06
Broumov (CZ) - Braúna (BR) - Nueva Braunau (CL)
Prezentace cesty do Braúna (BR) a Nueva Braunau (CL) v roce 2006
Fotografie z cesty do Braunau (DE) v roce 2007
Fotografie z cesty do Braunau am Inn (AT) a Braunau (CH) v roce 2010
Prezentace cesty Ing. Jana Neumanna z cesty po Chile v roce 2014

Krajské město Puerto Montt

V úterý 14.11. jsme odjeli do krajského města Puerto Montt.


Další fotografie


Nejprve jsme zašli do redakce krajského časopisu "Llanquihue", kde jsme je informovali o cíli naší expedice a o naší páteční besedě. Naše návštěva je natolik zaujala, že nám 16.11 věnovali polovinu strany jejich deníku včetně naší společné fotografie. Potom jsme zašli do krajského Clubu Aleman, kde jsme vedení klubu pozvali taktéž na naši besedu do Puerto Varas.


Další fotografie


V městském muzeu jsme několik hodin studovali korespondenci tehdejších představitelů kolonizace, jimiž byli Bernard Eunom Philippi a Péres Rosales. Důležité dokumenty jsme si mohli ofotit, některé dopisy byly uloženy na mikrofilmech.


Další fotografie


Poté jsme odjeli zpět do Puerto Varas a navštívili rodinu studenta Andrése Tampeho Rehbeina, který v roce 2003 navštívil Broumovsko - jeho předkové pocházejí Ruprechtic a Božanova. Jeho dědeček Luis Rehbein Kuschel financoval před oslavami 150 let kolonizace renovaci dřevěného sousoší kříže na místě, kde byl Broumov v oblasti Linea Kruzada v roce 1875 založen a na němž je nápis: Ve věrné vzpomínce na starou vlast pojmenováváme toto místo Novým Broumovem.


Další fotografie


Po příjezdu do Puerto Varas na nás čekal Ricardo Berger, se kterým jsme se dohodli na pátečním výletě - okružní cestě okolo jezera Lanquihue.

 


© 2006 Pavel Trojan, e-mail: trojanp@seznam.cz
© 2006 Ing. Jan Neumann, e-mail: jan.neumann@worldonline.cz

www.neumann-reisen.info