Expedice Broumovy '06
Broumov (CZ) - Braúna (BR) - Nueva Braunau (CL)
Prezentace cesty do Braúna (BR) a Nueva Braunau (CL) v roce 2006
Fotografie z cesty do Braunau (DE) v roce 2007
Fotografie z cesty do Braunau am Inn (AT) a Braunau (CH) v roce 2010
Prezentace cesty Ing. Jana Neumanna z cesty po Chile v roce 2014

Cesta z Nového Broumova domů

V pondělí 20.11. už začala cesta domů. Den jsme zahájili krátkou návštěvou Puerta Montt, především za účelem nákupu upomínkových dárků a dokončení prohlídky města.


Další fotografie


Následovalo balení, loučení se starostou Puerto Varas dr. Bahamondem, s nejbližšími známými, s paterem Neudorferem, s Richardem Bergerem, který už Broumovsko navštívil třikrát. Ten nás večer v osm hodin zavezl na autobusový terminál, nasedli jsme do autobusu a těšili se na náš Broumov.
Tam jsme dorazili za 53,5 hodiny. Před námi byla dvanáctihodinová jízda autobusem do Santiaga, čtyřhodinový let do brazilského Sao Paula, odsud dvanáctihodinový let přes Atlantický oceán do Paříže, dále dvě hodiny letu do Vídně, kde jsme měli na letišti zaparkované auto. V Paříži nám z nepochopitelných důvodů nestačili přeložit zavazadla. Ta za námi „přicestovala" přímo do Broumova o dva dny později. Sami jsme bez zavazadel dorazili domů 23.11. půldruhé hodiny po půlnoci. „V těle" jsme měli zhruba 45.000 nalétaných a ujetých kilometrů a nezapomenutelné vzpomínky na oba Broumovy v Brazílii a v Chile, na Argentinu, na překrásnou přírodu, na milá setkání s potomky našich krajanů.

Závěrem lze říci, že naše expedice splnila svůj účel - získali jsme mnoho nových přátel z řad potomků broumovských emigrantů. Budeme se těšit, že je budeme moci pozdravit v tom našem Broumově. VIVAT BRAÚNA Y NUEVA BRAUNAU!


Další fotografie


 


© 2006 Pavel Trojan, e-mail: trojanp@seznam.cz
© 2006 Ing. Jan Neumann, e-mail: jan.neumann@worldonline.cz

www.neumann-reisen.info