Expedice Broumovy '06
Broumov (CZ) - Braúna (BR) - Nueva Braunau (CL)
Prezentace cesty do Braúna (BR) a Nueva Braunau (CL) v roce 2006
Fotografie z cesty do Braunau (DE) v roce 2007
Fotografie z cesty do Braunau am Inn (AT) a Braunau (CH) v roce 2010
Prezentace cesty Ing. Jana Neumanna z cesty po Chile v roce 2014

Z Broumova do Broumova

Naše cesta z Broumova do Broumova začala 7. listopadu. Odjeli jsme v 5 hodin ráno a po šesti hodinách jsme dorazili do Vídně. Následovala prohlídka města - císařský palác Hofburg, dóm sv. Štěpána, parlament, opera, Dvorní divadlo, radnice, Votivní kostel a nakonec jeden z domů světoznámého architekta Hundertwassera. Potom jsme odjeli z centra Vídně na letiště, zaparkovali auto a odešli do odbavovací haly.


Další fotografie


V 16 hodin následoval dvojhodinový let do Paříže, kde jsme přesedli na letadlo do Brazílie. Let do Sao Paula trval 12 hodin. Přiletěli jsme tam 6.11. v 6 hodin ráno a posunuli si hodinky o tři hodiny zpět. V Sao Paulu nás čekala paní Eva Klouba z českého emigračního centra, která nám pomohla zajistit s týdenním předstihem jízdenky na autobus - měli jsme totiž obavy, abychom jízdenky vůbec dostali protože je o autobusovou dopravu velký zájem. Ve 12 hodin jsme odjeli společností Prata do města Penápolis, které je skoro 500 km západně od Sao Paula. Cesta trvala 6,5 hodiny.


Další fotografie


Na autobusovém nádraží nás čekala paní Rosa Maria Hecht Pizzo s manželem. Paní je vnučkou Adolfa Hechta, který jako 17-letý chlapec emigroval v roce 1890 do Brazílie kde zbohatl a v roce 1908 založil Broumov. Město se původně až do roku 1930 jmenovalo po našem Braunau, ale protože se to Brazilcům v Portugalštině špatně vyslovovalo, tak město přejmenovali na Braúna, což je zároveň portugalsky jistý druh dřeva. Do Penápolisu jsme tedy přijeli okolo sedmé hodiny večer, ubytovali jsme se v hotelu Sakr a po již tolik potřebné hygieně jsme se sešli s celou rodinou Hecht v jedné restauraci na večeři. Kromě paní Hecht s manželem Daily nás přišla pozdravit její dcera Suzel s manželem Carlosem Augustem a vnučkami Julií, Renatou a Manuelovu.


Další fotografie


Druhý den ráno jsme s paní Rosou Marií, jejím manželem a bratrem kapitánem Adolfem Hechtem odjeli dvěma auty do města Braúna, které je od Penápolisu vzdáleno asi půl hodiny. Velkým zážitkem pro nás bylo focení u trojmetrového nápisu Braúna před vjezdem do města. Tam nás před radnicí čekali další členové rodiny zakladatele města, se kterými jsme potom byli přijati starostou a místostarostou města. Dále jsme odjeli na místní hřbitov, kde jsme se u hrobu Adolfa Hechta poklonili jeho památce. Následovalo pro nás vzrušující focení u jeho hrobu. Ve městě jsme ještě navštívili kostel sv. Sebastiána, který je patronem města. Posledním cílem naší návštěvy byla místní škola, která nese jméno našeho rodáka a zakladatele města Adolfa Hechta. Z města Braúna jsme odjeli zpět do Penápolisu, kde jsme byli pozváni na oběd k dceři paní Hecht Suzel. Velkým zážitkem pro nás byla prohlídka samotné rezidence. Manžel Carlos Augusto vlastní soukromou gynekologickou kliniku a jeho rezidence odpovídá jeho postavení ve městě. Po obědě jsme odjeli na prohlídku Penápolisu. Protože se Adolf Hecht stal později starostou města Penápolis, nese nejstarší ulice ve města jeho jméno. Před odjezdem z města jsme ještě navštívili redakci místního deníku "Diário de Penápolis", kteří nám kdysi pomohli při hledání potomků zakladatele Braúna pana Adolfa Hechta. Na autobusový terminál nás doprovodila paní Maria Rosa s manželem. Odjeli jsme v 16 hodin a po osmihodinové jízdě jsme byli zpět v Sao Paulu.


Další fotografie


Velkým zážitkem pro nás byla jízda po dálnici - kvalitní rovná čtyřproudovka s kvalitními terénními úpravami vedle dálnice. Kam až oko dohlédlo, všude naprostý pořádek, podle dálnice motoresty na evropské nadstandardní úrovni s profesionální obsluhou a ochrankou, která dbá na bezpečnost klientů. Po příjezdu do Sao Paula jsme taxíkem odjeli na mezinárodní letiště Guarulhos, kde jsme několik hodin čekali na spoj do Santiaga de Chile. Tam jsme odletěli 10. listopadu v 9 hodin a po čtyřhodinovém letu jsme přistáli na letišti Merino Benitez - malou ručičku na hodinkách jsme posunuli o další hodinu zpět. Z letiště jsme měli předem zajištěný transfer do hotelu Hostal Rio Amazona. Před sebou jsme měli jedenapůl dne volného času, který jsme věnovali prohlídce města. Navštívili jsme vrch Santa Lucia, ze kterého je nádherný rozhled na všechny strany šestimiliónového velkoměsta. Prošli jsme prezidentský palác La Moneda, zhlédli budovu parlamentu, katedrálu, nejvyššího soudu , ministerstev a prošlapali několik ulic v centru.


Další fotografie


Dne 11.11. navečer jsme metrem odjeli z hotelu na autobusový terminál a společností Tur-bus jsme odjeli v 10 hodin večer do města Puerto Varas, které je cca 1000 km jižně od hlavního města. Po večeři, která se v autobuse podávala, jsme ze sedadel udělali komfortní lůžko a po filmu v televizi jsme unaveni po celodenní procházce usnuli. Ráno nám stevard podal snídani a po dvanácti hodinách jízdy jsme dorazili do města Puerto Varas, které se na dalších osm dní stane našim domovem.

 


© 2006 Pavel Trojan, e-mail: trojanp@seznam.cz
© 2006 Ing. Jan Neumann, e-mail: jan.neumann@worldonline.cz

www.neumann-reisen.info